Yeni Captur göz kamaştırıyor!

Ana Sayfa » Renault Araçlar » Yeni Captur göz kamaştırıyor!

Yeni Captur göz alıcı tasarımı, yep yeni teknolojileriyle karşımıza geldi. 2013 yılından beri üretimi devam eden Renault’un küçük SUV’u Captur Avrupa’da 1.3 Milyondan fazla satış adedine ulaşarak sınıfının öncüleri arasına girmeyi başardı. Renault satış rekorları kırdığı aracında önce makyajlayama yaptı, şimdi de yep yeni bir tasarımla karşımıza çıkarıyor. 2020 Model Yeni Captur’u bizde siz takipçilerimiz için detaylı bir şekilde inceledik.

 

 

Karşınızda 2020 Model Yeni Captur!

2020 Mode Yeni Captur

Yeni Captur karşımıza daha uzun geldi! Boyut anlamında uzunluk ve genişlik katılan otomobil, 11 CM boyut artışına giderek toplamda 4,23 M. Boyutuna ulaştı. Dingil mesafesinde ise toplamda 2,62 mm kapasiteye ulaşmış konumda.

Rakamsal verilere değindikten sonra birazda aracın dış tasarımını detaylandıralım. Makyajlı kasada kullanılmaya başlanılan LED farlar bu seride de karşımıza çıkıyor. C şekilini alan LED farlara, yine aynı şekildeki stoplarında eşlik etmesiyle ortaya çok şık bir tasarım çıkmış. Ayrıca yenilenmiş tamponu ve ızgaralardaki kromlarla yep yeni bir görünüme bürünmüş. Yeni Captur donanım paketine göre 18 inçe kadar çıkan jant paketleri mevcut. Araç 11 gövde rengi, 4 tavan rengi ve 3 kişiselleştirme paketiyle toplamda 90 farklı kombinasyonla herkesin kendisine has kişiselleştirebildiği farklı versiyonlarla karşımıza çıkıyor.

Captur Stop Captur Far

 

Yeni Captur’un içi cezbedici!

 

Yeni Captur içi

Yeni Capturun kokpitinde önceki versiyonlarına göre daha yumuşak malzeme yapısına sahip.. Orta konsolun da malzeme kalitesi arttırılan bu araçta akıllı kokpit özelliği mevcut. Özellikle araç içi ve dışında internet bağlantılı mobilite kullanımlarını kolaylaştırmak üzere tasarlanan özellikler sayesinde sürücü ve yolcular dijital ortamlarına sürekli bağlı kalabiliyorlar. Bu özellikler 10,2 inç ekran veya 9,3 inçlik dikey multimedya ekranıyla kontrol edilebilecek. .

Yeni Captur Motor Seçenekleri

Benzinli motorlar seçeneğinde karşımıza iki alternatif çıkıyor; 100 HP ile 155 HP arasında değişen seçenekleri mevcut. Dizel motorlarda ise 95 HP ile 115 HP arasında değişen dizel motorlar görev yapıyor. Motor seçeneğine göre 5 ya da 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı şanzıman seçenekleri yer alıyor. Ayrıca Captur’da 2020 yılından itibaren E-TECH Plug-in adlı bir plug-in hibrit motor da eklenecek. Captur’da 360 derece çevre görüş sistemi, bisikletli ve yaya algılama özellikli aktif acil fren sistemi gibi özellikler yer alacak ve aka çapraz trafik uyarısı gibi yeni nesil güvenlik sistemleri de var. Captur, Avrupa dışında Çin’de de üretilecek ve Uzak Doğu’da da Renault markası altında satışa sunulacak. Yeni Captur’un satış rakamları için net bir açıklama yapılmadığından şu anlık bir şeyler söylememiz mümkün değil. Gelişmeleri konu başlığı altından takip edebilirsiniz.

Yeni Captur göz kamaştırıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Cvt şanzıman nedir, nasıl çalışır? Egzozdan duman atması neden olur? Araç muayenesi nasıl yapılır, nelere dikkat etmeliyiz? Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır, Nasıl düşer? Renault tarihi nasıl, hiç merak ettiniz mi? Yağmurda Araba Sürmek Çokta Zor Değil

  FACEBOOK'TA BİZ

  Tüm hakları saklıdır.

  Renault Fun Clup - Tüm Hakları Saklıdır