Radyo kodunu nereden alabilirim, nasıl girilir?

Ana Sayfa » Püf Noktalar » Radyo kodunu nereden alabilirim, nasıl girilir?

Radyo kodunu neden ister?

Radyo kodunu Aracınızın elektrik bağlantısı kesildiğinde örneğin; Akünün kutup başını söküp taktınız, radyonu devre dışı kalıp kod isteyecektir. Bu kod kullanım kitapçığınızda yazmakla birlikte, ancak ve ancak Renault Yetkili Servis’lerine aracınızın ruhsatıyla birlikte başvurursanız renault.net teyp kodunu servis vasıtasıyla ücretsiz temin edebilirsiniz. Renault teyp kodu bulma sitesi ve renault code scanner gibi face uygulamalarda mevcut fakat lütfen bunlara güvenliğiniz için aldırış etmeyin.

Kod elinizde mevcutsa, diyelim ki kodumuz 1786 olsun. Bu durumda yapmanız gereken;

Öncelikle kontağı açıyoruz.

Buton tipli radyolarda;

Radyomuzun ekranı yanıp sönecektir. (Error yazıyorsa panik yapmayın, bir süre bekleyin şifre ekranı gelecektir)
Daha sonra radyoda ki 1 tuşuna “1” kez, 2 tuşuna “7” kez, 3 tuşuna “8” kez 4 tuşuna “6” kez basıyoruz. Ekranda şifreyi aktif görüyoruz.
Yine radyomuzun 6 tuşuna 5 saniye kadar basılı tutuyoruz. “dıt” diye bir ses duyduktan sonra radyonuzu kullanabilirsiniz.

Ekranlı Radyolarda;

Bu tiplerde işlem oldukça daha kolaydır. Kontağı açtıktan sonra karşınıza direk olarak kod ekranı gelecektir. Kodları düzgün tuşladıktan sonra her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak radyonuz çalmaya başlar.

ÖNEMLİ NOTLAR

Radyo kodu her araçta farklıdır, farklı bir aracın denemeyin radyoyu bloke ederseniz. Şunu unutmayın ki kod aracımızın güvenliği için mevcut.

 

Güncelleme : Renault çıkarmış olduğu Renault PORT uygulamasıyla vasıtasıyla da radyo konu artık ücretsiz olarak temin edebilmeniz mümkündür.

Radyo kodunu nereden alabilirim, nasıl girilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır, Nasıl düşer? Datcia Eco-G Lpg’li Datcia Dizel mi benzinli mi 2020 Renault’un en az yakan araçlar Çekme Belgesi Nedir ,Masrafları Ne Kadar? Araç muayenesi nasıl yapılır, nelere dikkat etmeliyiz?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Tüm hakları saklıdır.

  Renault Fun Clup - Tüm Hakları Saklıdır