Mercedes neden Renault Motoru Kullanıyor

Ana Sayfa » Merak Edilenler » Mercedes neden Renault Motoru Kullanıyor

Mercedes Neden Renault Motoru Kullanıyor. Evet yanlış duymadınız, bunu bir çok otomobil tutkunu bilmez ama tabi ki bilenlerin sayısı da çok fazla olacak ki; Teknik Ekibimize son günlerde oldukça fazla yöneltilen “Mercedes Neden Renault Motoru Kullanıyor” sorusuyla karşı karşıya kaldık. Bizde hem bu sorulara yanıt vermek, hem de bilmeyenlerin haberdar olabilmesi adına konu hakkında bilgilendirme yapma kararı aldık.

 

 

Mercedes Neden Renault Motoru Kullanıyor ?

Mercedes’in yıllardan beri ün salmış sağlam yapısı varken neden RenMercedes Neden Renault motoru Kullanıyorault’un motoru ? Haklısınız, kulağa ilk başta çok tuaf geliyor ama olay çok kapsamlı şimdi birlikte inceleyeceğiz. Öncelikle şunu net olarak söylemem gerekir ki bu işlemi yapan sadece Mercedes değil; mercedesin dışında BMW, Range Rover Evoque ve Jaguar gibi otomobil üreticileri de farklı motorlar kullanıyorlar. Ana konumuz itibariyle Mercedes motorlarının dayanıklılığı tüm dünyada ün salmış durumda. Fakat 25-30 yıl önceki kullanım şartlarındaki farklılıklar ve günümüz kullanım şartları çok farklı olduğundan motor dayanıklılığı da haliyle 25-30 yıl önceki gibi değil. Geçmiş yıllarda motorun ana parçalarını demir/çelik gibi set malzemelerden yapılıyordu; günümüz teknolojinde ise bunların yerini aleminyum ve aleminyum alaşımlı malzemeler aldı. Peki demi daha dayanımlı değil mi ? Evet öyle ama günümüzde artık geçmiş gerekli olmayan çok önemli bir faktör var. Oda: DÜŞÜK HACİM.

DÜŞÜK HACİM NEDEN ÖNEMLİ ?

Cevabı oldukça basit, YAKIT. Aslına bakarsanız kullanmalarının şahsi fikrim en önemli nedenlerinin başında geliyor.Bunun dışınnda ikinci olarak ta parça maliyetini katabilirsiniz. Günümüzdeki algılarla geçmiş çok farklı. Günümüzde artık az yakan, yedek parçası pahalı olmayan araçların tercih edilme oranları oldukça yüksek. Hal böyle olunca da herkes bu kurala elinden geldiğince ayak uydurmaya çalışıyor. Yoksa pazarın dışında kalarak satış rakamları oldukça düşecek ve firmalar artık zarar edecekler. Unutulmaması gereken en önemli nokta şu ki sonuçta Mercedes bir kalitedir. Kendi aracına uygun olmayacak bir şeyi her ne pahasına olursa olsun imajını zedelemek istemediğinden kullanmaz. Dolayısıyla tasarımını da buna göre yapıyor. Bence bu konuda oldukça da başarılar, çünkü; ÇAĞA AYAK UYDURMAK HERKESİN OLMAZSA OLMAZI.

MERCEDES’İN HANGİ SERİLERİNDE RENAULT MOTORU VAR

Mevcut A 180 CDI modelinde 110 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel Renault motoru kullanan Mercedes-Benz, A 180 gibi giriş seviyesi bir otomobilde başarılı olan Renault motorunu BMW 3 Serisi‘ne rakip olan bir modelde kullanmak istemesi ise şaşkınlıkla karşılandı.

 

Mercedes neden Renault Motoru Kullanıyor hakkındaki görüşlerinizi bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

Mercedes neden Renault Motoru Kullanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Amortisör nedir, patlak amortisör nasıl anlaşılır? Nissan Qashqai mi Renault Kadjar ‘mı? DF025 Renault hata kodu nedir? Cvt şanzıman nedir, nasıl çalışır? Tork Nedir, Nasıl Hesaplanır? Renault Talisman; Göz Alıcı Tasarım!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Tüm hakları saklıdır.

  Renault Fun Clup - Tüm Hakları Saklıdır