GenelTeknik Notlar

Fren sistemi ve çeşitleri

Fren tipleri ve çeşitleri

Fren Tipleri ve Detayları konusunda açıklayıcıyı detaylı olarak kullanırız. Otomobil üretiminden bu yana fren sistemi bir araç değildir. Modern araçlarda vb. Geliştirilecek ve sürekli hale gelecektir. İnsan yaşamına enerji sağlamaktan farklı sonuçlardan oluşan araç sistemi, en son sistemden görünüm hizmetine kadar gerekli teknolojiyle yeni bir sistem hizmetine ihtiyaç duyuyordu. Araba yaklaşık 20 yıldır büyük adımlar attı ve bu eğitim biriyle ilgiliydi. Eh, fren sisteminin içeriğine verilen cevap çeşitli ile birlikte açıklanmaktadır. Frenler, mevcut indirimi veya bir aracın sonunu kullanmak için kullanılan fiyatlardır. Motorlu taşıtlarda farklı sistemlerde karşımıza çıkan fren sistemi, ilkel fren sistemi aracısıyla tekerlekleri kilitleyen bir sistemdir. Genel olarak fren sistemi yaygın olarak kullanılan ve kullanımda olan gün sayısı artan bir sistemdir.

Çeşitlik bazında şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hidrolik fren sistemi
  • Havalı fren sistemi
  • Abs fren sistemi

Hidrolik Fren Sistemi

Araç ve hidrolik fren sistemi araçla aynıysa, aracı hareket halinde kullanabilir veya benzer şekilde durdurabilirsiniz. Fren hidroliği olarak da bilinen fren hidroliğindeki yağ, tekerleklerle bağlantı kurarak tekerlek sisteminin kilitlenmesini sağlar. Bu fren sistemi bir araçtır, ancak herhangi bir hidrolik araç nedeniyle araç olarak kullanılması durumunda frenleri tutmaz. Bu yüzden iki. kontrol sağlanacaktır.

Havalı Fren Sistemi

Hava sistemi genel olarak araçlarda veya ticari araçlarda tercih edilen fren sistemidir. Frene basılır basılmaz komple hava kompresörü cihazı ve hava yükselticisi ile aracı durduran bir sistemdir. Fren havasının gücünü kullanarak araç sürüşü için tasarlanmıştır. Ağır bir araçta fren yağının takviye edilmesi riski yoktur, ancak hava kompresörünün aşınması nedeniyle yaşlı araçlarda kazalar meydana gelebilir.

 

ABS Fren Sistemi

ABS fren sistemini Avrupa Birliği’ne uygun olarak sistemdeki mevcut araçlara entegre etmek. ABS fren sistemim heyecan verici bir fren sistemidir, bu da Türkçede Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi anlamına gelir. ABS, bir turn-by-turn sistemi ile daha fazla veya daha az olacak şekilde tasarlanacaksa otomatik olarak teslim edilecektir. Hasarlı veya sorunlu tekerlek üzerindeki frenleme kuvveti azalır ve hasar gören araç kayması da azalır. ABS fren sisteminin en önemli kullanıcıları, sürücünün direksiyon kontrolünün kontrolünün kaybedilmesi ve kontrolün tam kontrolünün kontrol edilmesidir.

 

ASR Fren Sistemi Açılımı

ASR fren açısı sistemi Kaymayı Önleyici Sistem olarak çıkmakta ve özellikle güçlü olması istenen araçlarda kullanılmaktadır. İsminde olduğu gibi araç patinajı ile tamamlanan bir fren sistemidir. Yükteki pedalı aşındırmak için gaz pedalına bir yük yerleştirilmiştir.

İç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Oyak Araç Kampanyası 2022