DF025 Renault hata kodu nedir?

Ana Sayfa » Ustaya Sorun » DF025 Renault hata kodu nedir?

DF025 Renault hata kodu ne yazık ki karşımıza sık sık gelmeye başladı. Uzman ekibimize yöneltilmiş olan dt025 hata kodu nedir, dF025 arıza kodunun açılımı, dF025 hata kodunun çözümü gibi açılımları sizlere açıklayacağız.

DF025 Renault hata kodu nedir?

Dt025 hata kodunun karşılaşılmasında karşımıza çıkacak temel sorun “Ateşleme sistemi” hatası olduğunu söylemek mümkün. Tabi ki bu sisteminde kendi içinde açılımları mevcut. Bu hata mesajıyla karşılaşmışsanız aracınızın ekranında da Enjkesiyonuzu kontrol ettirin uyarısını görme ihtimaliniz çok yüksek.

DF025  hata kodu çözümleri nelerdir?

 

Egzoz emisyon uyarı çözümü

Egzoz emisyon uyarı çözümü

Söz konusu arıza ateşlemeyle ilgili olunca aklımıza gelebilecek ilk alternatif şüphesiz ki enjektörler oluyor. Bildiğiniz gibi aracımızda toplam olarak 4 adet enjektör bulunmakta bunların bir ya da daha fazlasının arıza göstermesi durumunda mevcut hata koduyla karşılaşırsınız. Enjektörlerin tanesi şu an yetkili servisler 2000 TL fiyat bandında satılmak la birlikte eğer enjektör arızanız varsa enjektörü tek değil, takım halinde değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Karşımıza çıkabilecek diğer neden; yakıt! Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki yakıtınızı mümkün olduğunca sabit bir yerden ve aynı firmadan alın. Karşılaşacağınız sorunlarda muhatap bulma imkanınız çok daha fazla. Yakıtta pislik var ve pompaya sıçrayan bu pislik yüzünden bu uyarıyı da alıyor olabilirsiniz. Bu durumda öncelikle aracınızı yüksek devirde kullanarak basıncı artırıp pisliğin dışarı atılmasını sağlamaya çalışmak mümkün. Bunun dışında da eğer atamıyorsanız yakıt filtresini değiştirmeni gereklidir. Yakıt filtresinin değişim maliyeti aracın türüne göre farklılık gösterse de ortalama olarak 200-300 TL gibi bir rakama halletmeniz mümkün.

Diğer bir ihtimal se ateşleme sistemi üzerinde bulunan kablolar, borular gibi aktarıcı sistemlerde oluşabilecek kaçak ve delikler.Fiziki olarak bunun kontrolünü sizde yapabilirsiniz. Kaputu açın ve aracın üst kısmındaki kabloların girişlerini kontrol ederek yerine tekrar konumlandırmaya çalışın. Bu hareketi yaptığınız zaman “Çıt” diye bir ses duyarsanız bilin ki tamamen yerine oturttunuz, kendinizi tebrik edebilirisiniz. 😊 Eğer borularda bir kaçak tesit ederseniz, eğer gözünüz değişimini kesiyorsa değiştirirsiniz fakat bizler mutlaka uzman birisinin müdehale etmesinin daha önemli olduğunu düşünüyoruz.

DF025 Renault hata kodu arızasını hep birlikte inceledik. Sizin de aktarmak istediğiniz düşünceleriniz ve geçmişte yaşadığınız tercübelerinizi varsa bizler YORUMLAR bölümünden aktarırsanız yayınlamaktan mutluluk duyarız.

DF025 Renault hata kodu nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Araba neden hararet yapar

Araba neden hararet yapar 12 Aralık 2019

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Oyak Kampanyası 2020 Ne Zaman Başlayacak? Arabanın Kaloriferi Isıtmıyor, Soğuk Hava Geliyor 2020 Renault’un en az yakan araçlar Egzozdan duman atması neden olur? Yeni Captur göz kamaştırıyor! Nissan Qashqai mi Renault Kadjar ‘mı?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Tüm hakları saklıdır.

  Renault Fun Clup - Tüm Hakları Saklıdır