Renault ArabalarTeknik Notlar

Amortisör ne işe yarar

Amortisör ne işe yarar, patlayan amortisör nasıl anlaşılır? Amortisör, aracımızın yol tutuşunun hayati bir parçasıdır ve kasis gibi engebeli yollardan geçerken titreşimi emer. Bunun dışında amortisörün irili ufaklı birçok görevi vardır.

Tüm bu görevleri merak eden otomobil tutkunları, sürüş konforunu etkilediği için amortisör patlarsa ne olur ve patladıktan sonra otomobil amortisörünün tamir fiyatı üzerine araştırmalara girdiler. Ayrıca aklınıza gelen tüm soruları çözmeniz için bir rehber içeriği hazırladık. Görevlerini tam olarak en başında ele alalım.

Araba amortisör ne işe yarar

 • Direksiyon kutusu, süspansiyon,
  Diferansiyel dişliyi ve mafsal çaprazını korur.
  Süspansiyon sisteminin korunmasına yardımcı olur.
  Spirallerin yumuşamasını önler.
  Döndürücünün, aks bilyelerinin, lastik burçların erken aşınmasını önler
  Şanzıman dişlilerini korur
  En önemli özelliklerden biri çoğumuzun bilmemesi ancak lastiklerin erken ve bölgesel aşınmasını önlemesidir.
  Artık görevlerini öğrendiğimize göre, bir petrol sızıntısı veya patlama durumunda karşılaşabileceğiniz işaretlere bakalım.

Amortisör patlarsa nolur

Amortisörü aşınmış veya patlamış bir araç, özellikle çarpmalardan geçerken seyir keyfinize müdahale ederek “tak, tuk”gibi sesler duymanıza neden olur.
Lastiklerinizde erken ve orantısız aşınma yaşarsınız.
Fren mesafeniz uzar ve size bir tekme hissi verir.
Köşelerde, araban sallanıyor.
Gördüğünüz gibi, durum oldukça ciddi, bu yüzden kullanırken çok dikkatli olmalıyız.

Amortisörün patlamaması için alınması gereken önlemler nelerdir?
Kursta bir delik veya Kasis ile karşılaşırsanız, oldukça yavaş bir hızda ilerleyin.
Bir delik veya ayar fark ederseniz ve hızınız yüksekse ve duramayacağınızı anlarsanız, frene basarak girmeyin. Bu daha fazla hasar verir, frene basmadan yüksek hızda girmek daha iyidir.
Hizmet ömrünü arttırmaya çalışsak da, ömür boyu sürecek bir parça değil. Sarf malzemesi olduğu için servis ömrü vardır.

Amortisör kaç yıl değişiyor?,

Amortisörün kaç yıl değiştiği sorusunun cevabı, kullanım tarzınıza bağlı olarak biraz değişir. Yukarıda açıkladığımız gibi, çukurlara ve setlere dikkat edersek, amortisörün aşınma payı mutlaka zamana bağlı olarak gerçekleşecektir. Yukarıda patlamaması için alınması gereken önlemleri, yıpranma payını uzatmak için aşağıdaki önerilerimizde açıkladık.

Aracınızı aşırı yüklemeyin
Kötü yol koşulları mümkün olduğu kadar bozuk zeminli yollara girmez.
Bobinleri kesmek gibi süspansiyonlara müdahale etmeyin. Kısacası, aracın kimyasını bozmayın, estetiğin güvenliğiniz için önemli olmadığını unutmayın
Değişme vaktiniz geçtiyse, bu konuyu ele alalım ve içeriğimize son verelim.

Oto amortisör tamir fiyatları 2021

Asla 2021 oto amortisör tamir fiyatları ile ilgili araştırmalara girmeyin, bu işlem yapacağınız son aktivite olacaktır. Amortisörün onarılması güvenliğinizi ciddi risk altına sokmak demektir. Amortisör, ön düzenekte birlikte çalışan birçok parça ile çalışan bir sistemdir. Keçeyi değiştirmek veya yağlamak çözüm değildir, hayatınızı zaten düşük maliyetli bir kısımda riske atmayın. Tamir edilen hiçbir amortisör fabrika çıkış standartlarınıza ulaşamaz. Aynı zamanda bir ped gibi, her tekerlekte aynı oranda olması gerekiyor. Ayrıca değişiklik yaparken tekleri değil çiftleri değiştirmenizi öneririz.

Bir araba amortisörünün maliyeti ne kadardır?

Araç amortisör değişiminin fiyatı aracınıza göre değişir. Araba amortisörünün onarımı güvenli değilse, amortisör ne kadar değişir? İşte soru geliyor. Amortisörü değiştirmenin maliyeti her biri 200 £ ‘ dan başlıyor. Türüne ve modeline bağlı olarak ortalama 500 tl ödeyerek değişim emeği ile birlikte bir çift amortisör yapabilirsiniz.

Amortisör ne işe yarar? Senin için konuşuyoruz. Eğer bu konuda deneyimlerini paylaşmak için ya da farklı problemler için teknik ekibimizden fikir edinmek istiyorsanız, Eğer yorum bölümünde bizimle irtibata geçerseniz size yardım etmek için çok mutlu olacağımızı bilmeni istiyoruz.

İç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Oyak Araç Kampanyası 2022